Salon – serce domu

Wiktor

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Codziennie największą ilość czasu, zwłaszcza w towarzystwie domowników, przebywamy właśnie tutaj. W salonie odpoczywamy, zapraszamy do niego znajomych, włączamy tv, bierzemy do ręki książkę. Urządzenie i umeblowanie tego pomieszczenia stanie się zatem najistotniejszym z kluczowych zamierzeń, od których będzie zależeć klimat i jakość czasu spędzonego w nim z rodziną. Gdy uda nam się dobrze to zaprojektować, uczynimy go najlepszą wizytówką – zwierciadłem, w którym będzie się przeglądać nasze mieszkanie.

Pierwsze kroki

Zależy tylko od nas i naszych osobistych preferencji – jaką paletę barw wykorzystamy w salonie. Najważniejszą funkcją tego pokoju jest to, by domownicy czuli się w nim najlepiej, jak to tylko możliwe. Rzecz jasna, warto pomyśleć, aby barwy stanowiły spójny zestaw. Dlatego też najwłaściwiej stanie się, jeśli wybierzemy motyw przewodni, który stanie się osią wyglądu salonu. Może to być wyrazisty silny kolor; nie zawadzi też wybrana stylistyka. Później łatwiej będzie nam dobrać elementy dodatkowe, jak np. żyrandole LED, zasłony czy poduszki na sofę.. Centralnym punktem każdego salonu stanie się właśnie sofa. Wartościowym i eleganckim uzupełnieniem stanie się dyskretny stolik kawowy lub wkomponowany w tło telewizor. Najbliżsi przyjemnie spędzą czas w przytulnym salonie, wśród budujących nastrój i dobrze skomponowanych sprzętów i gadżetów. Zakup kominka, choć kosztowny, na pewno sprawi, że salon stanie się dużo bardziej ciepły i przytulny To rozwiązanie będzie łączyło całą rodzinę i kreowało niezastąpiony klimat. Jednak chcąc nadać naszemu salonowi konkretnego charakteru, wybierzmy mocne kolory i akcenty. Zdecydujmy się na np. fototapetę z oryginalnym wzorem, która przyciągnie uwagę każdego gościa w naszym domu.

Światło w salonie

Wiele osób wie, jak wielką rolę we wnętrzach odgrywa oświetlenie. Może się zdarzyć, że po zmianie oświetlenia nasz salon stanie się innym pomieszczeniem z całkiem nowym klimatem. Zwolennicy standardowych rozwiązań mogą postawić w pokoju dziennym na żyrandol z interesującym designem. Gdy zamontujemy plafony, nasze wnętrze zostanie utrzymane w modernistycznym stylu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy wiele korzyści. Taki rodzaj oświetlenia daje nieco mgliste światło, które łagodnie dociera do każdego zakątka pomieszczenia. Plafony do salonu sprawdzą się doskonale również w niewysokich pokojach, gdyż zabierają, mniej miejsca niż standardowe żyrandole.

Next Post

Wybór prawnika - czym się kierować?

Nie każdy specjalista od przepisów prawnych gwarantuje powodzenie w konkretnej sprawie, ponieważ – tak bywa z każdym zawodem – pojawiają się kłopoty z rozstrzyganiem przy użyciu odpowiedniego rodzaju wiedzy prawniczej.Jak szukać? Czy sprawdzenie w wyszukiwarce hasła „adwokat rozwód” oddali największe nasze problemy? Nie zawsze adwokat zna się na wszystkim Żadna […]

Subscribe US Now