Leczenie osteoporozy – jest na to sposób

Wiktor

Zrzeszotnienie kości spada na 33% kobiet na świecie i co piątego mężczyznę, w piątej dekadzie życia. Statystycznie tyle kobiet i mężczyzn boryka się ze zmianami osteoporotycznymi które są konsekwencją tego schorzenia. Okoliczności występowania zrzeszotnienia kości jest mnóstwo, znaków ostrzegawczych za to faktycznie tyle co zero. Chorobę można jednak zahamować.

Zrzeszotnienie kości typowe oznaki schorzenia i grupy podwyższonego ryzyka

W naszym kraju niespełna dwa miliony kobiet i mężczyzn w piątej dekadzie swojego życia zmaga się z osteoporozą; schorzeniem, które ewoluuje w dwóch kierunkach. Zrzeszotnienie kości typu A najczęściej dotyczy osób w przedziale wiekowym 70-75 lat i wynika z osłabionej gęstości mineralnej kości. Odmiana typu B charakteryzuje się zdrową bądź w małym stopniu zmniejszoną gęstością kości, ale za to mniejszą kondycją kości i w większości przypadków manifestuje się pomiędzy 55 a 65 rokiem życia.

Faktorami podnoszącymi ryzyko jest głównie wiek, lecz także niedowaga czy predyspozycje rodzinne. Przy zbyt niesatysfakcjonującej ilości w diecie wapnia, białka oraz witaminy D, dodatkowo przy nadmiernym spożyciu alkoholu i paleniu papierosów oraz unikaniu aktywności fizycznej, dochodzi do rozwoju osteoporozy. Która zaś przez wiele lat nie daje żadnych objawów zewnętrznych, przykrym faktem jest iż wykrywana jest głównie przy pierwszym złamaniu.

Osteoporoza leczenie – regeneruj organizm środkami farmakologicznymi i odpowiednim pożywieniem

Hamowanie postępów zmian osteoporotycznych ma na celu zwielokrotnieniu zalet, które daje farmakoterapia oraz ulepszenie zawartości naszych lodówek i talerzy. W myśl pierwszych zaleceń specjalistów, we wczesnej fazie leczenia polecane są leki resorpcyjne, mające za zadanie wspomóc gęstość mineralną układu szkieletowego, a ponadto poleca się środki mające predyspozycje do rozrostu nowych warstw kości.

Terapia stosowana w przypadku zdiagnozowania zrzeszotnienia kości dobierana jest indywidualnie, bo jest to determinowane podług rodzaju dolegliwości. Na długo przed czasem kiedy zostaną podjęte konkretne kroki zleca się się badanie osteoporozy, które sygnalizuje, czy jest to osteopenia – schorzenie zwiastujące ryzyko wystąpienia zrzeszotnienia kości, czy osteoporoza która wyrządziła już znaczne szkody w układzie kostnym.

Bez względu na kurację farmakologiczną  warto podkreślić konieczność wdrożenia diety, która której celem jest to aby zachować niezbędne ilości substancji gwarantujących witalność i mocne kości. Organiczna współpraca wszystkich elementów i nieunikanie aktywności fizycznej, zwiększa szansę na wyzdrowienie już w czasie leczenia, ale i stanowi zminimalizowanie ryzyka zachorowania.

Next Post

Witamina C lewoskrętna – fakty i mity

Już na samym początku powinniśmy przypomnieć, że witamina C lewoskrętna najzwyklej nie ma prawa bytu, choć, panuje na nią swego rodzaju moda. Słyszymy na jej temat najczęściej, że jest tym „skuteczniejszym” typem laboratoryjnie fabrykowanej witaminy, a tym samym jest znacznie cudownym, bezpiecznym suplementem wspomagającym lepszą wydolność organizmu. W obliczu tych […]

Subscribe US Now