Jak utrzymać porządek w łazience?

ppof

Łazienka jest takim miejscem, o które trzeba szczególnie dbać. Tutaj wykonujemy codzienne czynności higieniczne, tutaj bierzemy prysznic, czy przygotowujemy kąpiel. Zaniedbanie w sprzątaniu może skutkować pojawieniem się grzybów lub pleśni np. na skutek ciągłej wilgoci.

Codzienne sprzątanie łazienki ma sens?

Najlepiej sprzątać łazienkę codziennie, choć wiadomo, że może to być bardzo trudne. Wystarczy zetrzeć kurz, osuszyć dobrze ręczniki i dywaniki łazienkowe, oraz zadbać o czystość toalety i umywalki. Nie można również zaniedbać porządku w kabinie prysznicowej. Powinna być czysta, sucha i dokładnie wyczyszczona za pomocą odpowiednich detergentów bakteriobójczych. Oprócz tego, nie można zostawiać nieświeżych ręczników, ale od razu włożyć je do kosza na brudne rzeczy. Codziennie powinno się przecierać lustro i dbać o porządki na półce z kosmetykami. Kiedy będziemy sprzątać łazienkę każdego dnia choć pięć czy dziesięć minut, wtedy nie będzie problemu, gdy nadejdzie czas na sobotnie porządki domowe. Kiedy zaniedbamy te czynności, na własnej skórze odczujemy tego skutki. Postawienie stóp na zawilgoconych dywanikach łazienkowych nie należy do przyjemności. Tak samo trudno robić codzienny makijaż, kiedy mamy przed sobą brudną taflę lustra.

Co pomoże utrzymać porządek?

Porządek w łazience można utrzymać dzięki systematyczności. Warto zrobić sobie plan sprzątania ustalając, co i kiedy będziemy prać, myć, czy suszyć. Są takie czynności, które wykonuje się codziennie, ale i takie, które wystarczy zrobić raz na tydzień, raz na miesiąc czy na kwartał. Postępowanie według tego planu pozwoli na lepszą organizację czasu i zagwarantuje czystość w łazience. Raz w tygodniu można odkurzać dywaniki łazienkowe, wyczyścić wannę, umyć płytki, czy wyrzucić śmieci. Natomiast raz na kwartał zająć się dezynfekcją rur odpływowych i czyszczeniem fug oraz płytek.

Jeśli chcemy, aby zawsze mieć porządnie wysprzątana łazienkę, suche dywaniki łazienkowe, czysty zlew, wypolerowane lustro i równo poukładane kosmetyki na szafce, trzeba poświęcić na to trochę czasu. Dobra logistyka to klucz do sukcesu.

Next Post

Zima w szklarni ogrodowej. Przygotuj się - jest co robić.

Początek roku to najlepszy czas na pierwsze prace w ogrodzie, zwłaszcza że mamy ostatnio coraz mniej wymagające zimy. Wyraźne wahnięcia aury nie są zjawiskiem pozytywnym – zakłócają naturalny cykl rozwoju roślin i powodują perturbacje związane z czasem wegetacji. Jednak skoro i tak nie mamy na to wpływu, cieplejsze tygodnie możemy […]

Subscribe US Now