Witamina C lewoskrętna – fakty i mity

Wiktor

Już na samym początku powinniśmy przypomnieć, że witamina C lewoskrętna najzwyklej nie ma prawa bytu, choć, panuje na nią swego rodzaju moda. Słyszymy na jej temat najczęściej, że jest tym „skuteczniejszym” typem laboratoryjnie fabrykowanej witaminy, a tym samym jest znacznie cudownym, bezpiecznym suplementem wspomagającym lepszą wydolność organizmu. W obliczu tych publicznie rozpowszechnianych rewelacji frapuje nas pytanie, skąd rzeczywiście bierze się wspomniana wcześniej witamina C lewoskrętna zapatrywania na ten temat są istnym polem minowym. W tym momencie dochodzimy do sedna problemu. Okrzyknięty w internecie lek tak naprawdę nie ma prawa bytu!

Witamina C lewoskrętna parametry fizykochemiczne

W witaminie C zawierają się dwa fundamentalne związki:
· kwas L-askorbinowy,
· kwas L-dehydroaskorbinowy.

Nie ulega to wątpliwości z tego względu, że wspomniany środek nie ukrywa przed ludźmi od dekad żadnych tajemnic, jest przebadana, zrozumiała i poznana. By tego dowieść rozsądnie nadmienić iż cząsteczka witaminy C składa się z trzech rodzajów atomów:
· sześć węgla
· osiem wodoru
· sześć tlenu

Jest to bardzo potrzebne aby skorzystać z wyjaśnienia literowego oznaczenia, jakie figurują w nazwach tego środka i jakie jest powodem całego zdezorientowania, na fundamencie którego zaistniała ta ”cenniejsza” witamina C lewoskrętna dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Musimy mieć w pamięci, że towarzyszące witaminie litery absolutnie nie świadczą to o tym, że jest to źródło z którego bierze się w jakimś stopniu lepsza odmiana kwasu askorbinowego.

Witamina lewo- i prawoskrętna – oznaczenie literowe nie świadczy o wartości prozdrowotnej witaminy.

Sama informacja, iż konkretna cząsteczka naturalnie występująca w witaminie C, znanej także pod nazwą kwasu askorbinowego posiada zawsze określoną budowę w absolutnie żaden sposób nie pretenduje jej do tytułu lewoskrętnej, czy w jakikolwiek sposób bardziej wartościowej – ma to bowiem odniesienie jedynie do jej formy. Mowa bowiem o samej właściwości cząsteczki, jaką jest skręcalność w pojęciu optycznym i ma to związek z tym w jaką konkretnie stronę będzie skręcało się w niej widziane przez nas spolaryzowane światło. Zatem to jedynie właściwość optyczna, jednak własności – pozostaje bez zmian. Jedyne, co ma szansę stanowi istotną różnicę między dwoma odmianami kwasu askorbinowego to cena, jaką możemy zapłacić za w wątpliwym stopniu popularniejszą witaminę C.

Dawkowanie witaminy c lewoskrętnej

Stawiajmy przede wszystkim na fakty i nie doszukujmy się źródła pochodzenia witaminy C lewoskrętnej, ponieważ tak naprawdę jest ona dokładnie tym, co witamina prawoskrętna.

Next Post

Świadome odżywianie przy endometriozie – przydatna ściąga

Nieliczne praktyki tyczące się stylu życia mają możliwość wpływać na progresję gruczolistości macicy czy też znacznie zwiększać szansę zachorowania. Kwestie te decydują także o tym, w jakim stopniu nieprzyjemne okażą się objawy choroby jak również oraz jak efektywna jest terapia endometriozy. Chociaż dobrym pomysłem jest aby umówić się na dalsze […]

Subscribe US Now