Dom z wysokim IQ

Wiktor

Ostatnimi czasy wszystko przyjęło się opisywać jako „smart”. Na pierwszy rzut oka widać, że to klasyczny przypadek nadużycia. Ale nie wtedy, gdy w grę wchodzą inteligentne domy, ponieważ to właśnie takie konstrukcje stają się coraz bardziej popularne i z pewnością niedługo zastąpią klasyczne budowle. Gdy to się stanie, wszyscy będą już tylko wędrować wspomnieniem do czasów, gdy wszystkie urządzenia w domu i każdą instalację należało uruchamiać osobiście. Obsługa manualna wszystkich układów czy urządzeń w domu wkrótce pozostanie już tylko we wspomnieniach.

Najważniejsze właściwości domu inteligentnego

Komfort mieszkańców i poziom ich bezpieczeństwa to cel, jaki dom inteligentny realizuje dzięki posiadaniu nowoczesnych systemów i technologii. Rzeczywistym krwiobiegiem inteligentnego domu są różnego rodzaju układy, które inicjują pracę najważniejszych sprzętów i mechanizmów wewnątrz i na zewnątrz. Za sprawą sterowania lokatorzy budynku nie muszą za każdym razem osobiście ustawiać systemu; większość czynności jest poza ich uwagą. Rzecz jasna parametry w dowolnym momencie mogą być zmienione przez właścicieli w ten sposób, by były lepiej dopasowane do ich potrzeb.

Moc korzyści w inteligentnym domu

Następnym przyczynkiem do użytkowania domu inteligentnego, poza wygodą i poczuciem bezpieczeństwa, wydaje się kryterium oszczędności. Dom inteligentny proponuje rozwiązania odpowiadające szalenie wysokim standardom redukcji zużycia energii. Do wielu osób przemówi też stwierdzenie, że dom inteligentny to budynek proekologiczny i przyjazny dla środowiska. Jest to istotne również przez wzgląd na coraz ostrzejsze przepisy Unii Europejskiej, jeśli chodzi o stosowanie idei sprzyjających środowisku.

Co wchodzi w skład instalacji w domu inteligentnym?

Dom inteligentny wykorzystuje wiele typowych układów, jednak robi to całkowicie automatycznie. Podgrzewanie ciepłej wody lub CO to elementarne wymogi każdego domu, ale oprócz nich mogą to być rolety i żaluzje sterowane centralnie, kominek z płaszczem wodnym ogrzewającym cały dom, zraszanie ogrodu, a nawet automatycznie sterowane kino domowe. Naturalnie są to jedynie typowe rozwiązania; ich ostateczna liczba oraz specyfika zależy od  fantazji i stanu finansów właścicieli.

Next Post

Pomysły na zagospodarowanie własnej działki

Optymalnie rozplanowana i odpowiednio utrzymana działka wypoczynkowa może okazać się atrakcyjnym miejscem na wakacje. Warto zaplanować odpowiednie miejsce na ogródek, wydajną oraz atrakcyjną architekturę, przestrzeń do zabaw dla dzieciaków i ustronne miejsce służące odpoczynkowi. Ciekawym pomysłem na ukojenie nerwów będzie bliskie obcowanie z przyrodą, dlatego właśnie z pewnością powinniśmy dobrze […]

Subscribe US Now