Zamszowe buty

Wiktor

Buty zrobione z miękkiego zamszu to zdecydowanie estetyczne buty – prezentują się nienagannie, lecz niestety bardzo szybko brudzą się – szczególnie w zimie, a wkrótce nie wyglądają aż tak dobrze. Jak je czyścić, aby w każdej sytuacji prezentowały się odpowiednio?

Jednym ze chwytów, żeby oczyścić obuwie z zamszu jest przecieranie ich roztworem sody oczyszczonej oraz mleka. Wykonamy go przez wmieszanie 1 łyżeczki sody oczyszczonej w 250ml szklance mleka. Soda ma silne własności antyseptyczne, bakteriobójcze, perfekcyjnie oczyszcza i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Przed przystąpieniem do aplikacji specyfiku musimy starannie wyczyścić buty. Warto to zrobić przy użyciu miękkiej szczoteczki do zębów. „Czeszmy” zewnętrzną część buta” zdecydowanie, ale subtelnie by nie zniszczyć cienkiej skóry.

Do oczyszczania można użyć także szmatki. W takim przypadku zanurzmy szmatkę i odciśnijmy ją dokładnie Pocierajmy nią powierzchnię buta do domyjemy go całego. Po zakończeniu prania powinno się sprać również całkowicie pozostałości sody oczyszczonej przy użyciu zwykłej gąbki. Trzeba tylko umoczyć ją w ciepłej wodzie oraz odcisnąć nadmiar wody, by nie ociekała. Wytarte buty zostać do przeschnięcia. Idealnie suszyć je w temperaturze pokojowej i co ważne nie zbliżać do grzejnika, aby na przykład nie rozeszły się klejone części naszego zamszowego obuwia.

Po wyschnięciu wyczyśćmy buty raz jeszcze przy użyciu szczotki z twardym włosiem. Pamiętajmy regularnie dbać o buty z zamszu. W sklepach i torebki hurtownia znajduje się wielka paleta specyfików do impregnacji, które to chronią przed przemakaniem oraz pozwalają cieszyć się doskonałą estetyką zamszu nawet w wilgotne zimowe dni.

Next Post

Zakupy w sieci

E-zakupy z roku na rok stają się coraz to powszechniejsze. Początki tego sektora rynku w naszym kraju były strasznie ciężkie. Polacy co prawda widzieli rozwinięte społeczeństwa, na przykład amerykańskie, które to nagminnie wykorzystywały w tamtym okresie zakupy online, aczkolwiek oni sami byli nadal niezmiernie przeciwni takiej formie nabywania dóbr. Wcześniej […]

Subscribe US Now