Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać?

Wiktor

Przedpokój to wizytówka domu, dlatego powinien być elegancko i estetycznie zaaranżowany. Oprócz praktycznych mebli i modnego dekoru bardzo ważne zadanie spełniają lampy, które oświetlają i dekorują wnętrze.

Jakie lampy do przedpokoju wybrać?

Dużo zależy od kubatury wnętrza. Jeśli Twój przedpokój ma niewielki metraż, wtedy nie można sobie pozwolić na umieszczenie w nim dużej ilości oświetlenia. Druga sprawa to niski sufit. W takim przypadku na pewno trzeba zrezygnować z lamp na dłuższych linkach, żyrandoli itp. Najlepiej wtedy postawić na lampy do przedpokoju w formie plafoniery lub listew LED. Bardzo ciekawie prezentują się też maleńkie oczka świetlne, które można ustawiać w wybranym kierunku. Natomiast ulokowane przy listwie podłogowej kinkiety skierowane w górę, będą ciekawie aranżować wnętrze, wizualnie je poszerzając.

Doświetl poszczególne strefy

Lampy do przedpokoju mogą oryginalnie modelować światłem przestrzeń. Wystarczy, że umieścisz dwa kinkiet po obu stronach lustra, aby stworzyć ciekawą grę świateł. Co więcej, to kolejny trik, który stwarza iluzję większego wnętrza. Dużą taflą szkła i światło przy lustrze to dwa elementy, które dodadzą wnętrzu kilku centymetrów.

Oprócz tego rozwiązania warto wypróbować inne, które uatrakcyjnią przestrzeń przedpokoju. Zamontuj jeden kinkiet na ścianie i skieruj jego światło w stronę wybranego dekoru, np. ramki ze zdjęciem czy plakatu. Jeśli chcesz skierować światło punktowe do pokoju, wybierz np. modne spoty oświetleniowe. Podobnie doświetlą różne miejsca np. ławeczkę do zmiany butów czy komodę. Takie lampy do przedpokoju mogą też sprytnie kamuflować niedociągnięcia aranżacyjne, bo odciągają uwagę od takich miejsc. Te jasne smugi świateł tworzą przytulny nastrój w przedpokoju.

Ciekawym rozwiązaniem jest również montaż oświetlenia orientacyjnego. Jeśli przechodzisz przez korytarz do innego pomieszczenia nocą, wtedy takie światło jest niezbędne. Lampy mogą mieć wbudowany czujnik ruchu, dzięki czemu włączy się tylko w danej chwili i samoczynnie zgaśnie.

Lampy do przedpokoju mogą bardzo dużo zmienić, nawet w najmniejszym i najmniej atrakcyjnym wnętrzu. Jeśli dobrze je zaaranżujesz i dobierzesz do stylu, wtedy efekty mile Cię zaskoczą.

 

Next Post

Hantle do treningu i ich zalety

Hantle to chyba najbardziej oczywisty sprzęt do treningu. Ta forma obciążenia znana jest od starożytności, a raz z rozwojem technologii i potrzeb konsumentów powstały różne rodzaje tego uniwersalnego sprzętu. Poznaj zalety treningu z hantlami. Hantle stałe i ich rodzaje Jak się okazuje hantla, hantli nie równa i w zależności od […]
hantle-stale

Subscribe US Now